Rehabilitacja Brodnica

REHABILITACJA BRODNICA

o nas

MGR MACIEJ LEWANDOWSKI

Mam na imię Maciej.

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Specjalizuje się w terapii pacjentów borykających się z problemami neurologicznymi.

Jestem dyplomowanym terapeutą wiodących metod neurofizjologicznych: PNF podstawowy oraz rozszerzony i IBITA Bobath podstawowy oraz rozszerzony. Pracuje z pacjentami po udarach, uszkodzeniach czaszkowo-mózgowych, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, neuropatiach, porażeniach nerwów obwodowych. W swojej pracy szczególny nacisk kładę na funkcjonalność pacjenta, reedukację chodu, aktywności dnia codziennego. W terapii wykorzystuję zjawisko neuroplastyczności, czyli zdolność mózgu do odzyskiwania utraconych funkcji.

Terapię staram się prowadzić w sposób ciekawy i czasami niekonwencjonalny, tak by ciężka praca moich pacjentów była też radością (forma rozrywki, zabawa). Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny i
traktuje ich jako partnerów, bo zależy mi na ich dobrej kondycji fizycznej.

MGR MONIKA PIECYK​

Mam na imię Monika.

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, certyfikowaną absolwentką technikum masażu oraz dyplomowanym terapeutą PNF podstawowego.

Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu dolegliwości bólowych narządów ruchu. W swoim warsztacie pracy korzystam między innymi z technik terapii manualnej według koncepcji FRSc- Składowskiego. Cały czas poszerzam swoją wiedzę w zakresie terapii funkcjonalnej w uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

Kluczowym aspektem w pracy jest dla mnie empatia, zaangażowanie oraz mobilizacja pacjenta w realizacji zamierzonych celów. Staram się również aby prowadzona przeze mnie terapia wywoływała u pacjentów zmarszczki mimiczne, ponieważ uważam, że jednym z najlepszych lekarstw jest pozytywne nastawienie i uśmiech

MGR MARLENA CICHOCKA

Mam na imię Marlena.

 
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, gdzie ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Już w trakcie studiów rozpoczęłam samodzielną pracę z pacjentem.
 
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w wielu specjalistycznych szpitalach w Warszawie.
Podstawą mojej pracy jest rzetelnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, który w oparciu o przeprowadzone badanie przedmiotowe daje zawsze satysfakcjonujący efekt zarówno dla terapeuty jak i dla pacjenta.
Stale rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach oraz wielu kursach, m.in. Kurs z Neurodiagnostyki i Terapii w Bólach Głowy, kursach masażu oraz kursach kompleksowej fizjoterapii w nietrzymaniu moczu, obniżeniach i dysfunkcjach narządów miednicy mniejszej. 

MGR SYLWIA CIECHOWSKA

Mam na imię Sylwia.

Jestem absolwentką Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zdobywałam już w trakcie studiów w specjalistycznych szpitalach w Bydgoszczy i Toruniu. Moją największą pasją jak i drogą w ktorej dalej się kształcę jest fizjoterapia uroginekologiczna. Skierowana jest ona do Pań z problemami w obrębie dna miednicy, narządów rodnych oraz piersi. Pomagam także kobietom w ciąży przygotować się do porodu a po nim bezpiecznie wrócić do formy.

Dodatkowo pracuję z pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i kończyn oraz po zabiegach operacyjnych. Stałe poszerzam wiedzę uczestnicząc w wielu kursach m.in: “Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej” – certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne, “Kompleksowa fizjoterapia w uroginekologii” i “kinesiotaping w ciąży i okresie okołoporodowym”.

MGR SYLWIA JABŁOŃSKA

Mam na imię Sylwia.

 
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, gdzie ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia i Rehabilitacja kliniczna. Jestem również certyfikowaną Terapeutką PNF oraz instruktorką PILATES.
 
Zdobytą wiedzę nieustannie poszerzam uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach przeznaczonych dla fizjoterapeutów. Uzyskane kwalifikacje dają mi podstawę do pracy z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi, dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, a także z wadami postawy, pracuję zarówno z osobami dorosłymi jak i z dziećmi. 
 
Bardzo ważnym aspektem jest dla mnie rzetelnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, a następnie mobilizacja w realizacji założonych celów. Moją pasją jest bieganie i aktywność fizyczna, ale i również praca.

ZOBACZ JAK
PRACUJEMY:

KONTAKT
Klinika Medyczna MEDICUS
+48 887 778 022
kontakt@rehabilitacjabrodnica.pl